Krótko i na temat.

Na wstępie chciałem podziękować Maćkowi za wypożyczenie sprzętu a potem sprzedaż. Dodam jeszcze że w erze burz, fochów i innych takich dziwnych zachowań związanych z audio, Maciek zachował ludzką życzliwość, niby proste ale jak wielkie!

Wzmacniacz pochodzi z niemieckiej małej firmy Vorzuge, która w swojej ofercie posiada trzy modele, Pure, Duo i Pure II.

Wzmacniacz wykonaniem stoi na bardzo wysokim poziomie, obudowa jest bardzo estetyczna, wszystko spasowane jest idealnie, wymiarowo wzmacniacz jest tej samej szerokości co X5, nieznacznie grubszy i troszkę krótszy, mieści się dokładnie pomiędzy mocowaniami Fiio HS6, na styk więc.

Dźwiękowo, tutaj przytoczę wspomnianego Maćka

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-vorzuge-vorzamp-duo/

….co więcej dodać, faktycznie od pierwszego momentu wzmacniacz powala, maluch  w torze X5->Duo->D7100 wymiata, dół pasma stał się znacznie wyraźny, lepiej kontrolowany, bardziej zróżnicowany i barwny, praktycznie zbliża się kontrolą tego pasma do Hifiman HM-601 który dla mnie wzorcowo kontrolował bas Denonów, nie ma tutaj krzty misiowatości, jest dokładnie precyzyjnie, środek i góra, tak samo, idealnie, wzorcowo, jest w prawdzie troszkę ocieplony ale mnie to jak najbardziej pasuje.

Scena, separacja, tutaj dojdziemy do geniuszy tego wzmacniacza, tak właśnie, jest genialnie, scena jest kreowana w doskonały sposób, bardzo miarodajnie bez wybiegania w nieskończone prerie i stepy ale za to w głąb i w szerz, separacja wyśmienita, dużo powietrza i miejsca między instrumentami, wszystko jest czytelne, ma swój początek i koniec, nic się tu nie leni ani nie przeciąga, nie wyskakuje po za szereg w tej chwili jest to wzmacniacz który można nazwać bez problemu „polepszaczem” ale bez sztuczności czy nachalności. Dźwięk moich Denonów na pewno się uwolnił i zyskał na czystości nie tracą przy tym ani fun-u, ani power-a, jest dalej szybko i z wykopem. Dźwięk przypomina mi parę lamp z lat 60-tych 🙂

2014_10_02_23_36_52_OneShot[1]

Podsumowanie: Vorzuge Duo kosztuje 415,58 euro co stanowi jakieś 1700 pln, dla porównania iFi Nano iCan kosztuje 725 pln, iFi jest dosyć mocno wychwalane i miałem okazję go na chwilę posiadać, gra on w tej cenie bardzo dobrze, tak samo Duo w swoje cenie a różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w graniu, dokładnie tyle samo razy lepiej gra Vorzuge względem iFi.

2014_10_02_23_33_09_OneShot[1]

 

http://vorzuge.com/product/vorzampduo/

 

 

 

Reklamy