Dziś krótka notka pisana trochę po próżnicy, ale mam nadzieję, że przyda się komuś, kto myśli o niezbyt drogich słuchawkach dokanałowych, ale mu nie śpieszno z zakupem.

Otóż przymierzam się powoli do kontynuacji cieszącej się umiarkowanym zainteresowaniem serii: Asian Penetration.

Co prawda seria liczy jedną część, czwartą (żeby było po kolei), ale skoro ma powstać piątka, to już się liczy jako seria, prawda?

 

Tym razem zamierzam być poprawny politycznie i wpisać się nieco w „ideologię gender” – znaczy się, sięgam po budżetowe konstrukcje hybrydowe: jeden przetwornik armaturowy, jeden dynamiczny.

Dlaczego taka konfiguracja? Bo chińskie firmy coraz intensywniej działają na tym polu i coraz częściej zaczynają budzić one pewne zainteresowanie na naszym lokalnym rynku, więc można pochylić się nad tematem.

Dlaczego nie wieloprzetwornikowe konstrukcje, które ponoć łamią kolejne standardy w kwestii cena/jakość brzmienia? Cóż, w ostatnich dniach pojawiły mi się inne wydatki na horyzoncie, więc zanim bym skolekcjonował nowe interesujące modele, to już by zostały one zastąpione czymś innym (np. LZ A2 właśnie skończyły żywot na rynku) i test byłby mocno nieaktualny. Ale największym wzięciem i tak cieszą się raczej budżetowe rozwiązania, więc może uda nam się złapać dwie sroki za ogon 🙂

Jacy aktorzy są w planach?

  • Senfer DT3 (już wygrzane)

Senfer DT3

  • Ting Ker K200 (właśnie się grzeją w szafie, producent radzi nawet 200 godzin wygrzewania)

Ting Ker K200

  • Xiaomi Hybrid (zamówione)

Xiaomi Hybrid

  • Huawei AM175 (zbieram na nie gotówkę)

Huawei AM175

  • i.Valux Batte – najnowsza wersja 10mm (zbieram na nie gotówkę)

i.Valux Batte

Jak widać, większość z nich już się znajduje w moim posiadaniu (mniej lub bardziej) i mam nadzieję, że w ciągu trzech miesięcy ruszą testy porównawcze całej piątki. Jeśli jednak budżet się zbuntuje, to będzie artykuł dla cierpliwych, w sam raz na plażę w czasie letnich wypadów – trzymajcie kciuki 😉

 

EDYTKA:

Wszystko zamówione, ale ze zmianami.

Po pierwsze, Huawei wypadają z listy, zamiast nich będzie coś, co nosi pokrętną nazwę DQSM SK DIY Go Pro K3003:

DQSM SK DIY Go Pro K3003

Trochę nieuczciwie, bo prócz przetwornika dynamicznego siedzą w środku dwie armatury, ale trudno…

Po drugie i.Valux Batte zostały zmienione na wersję drewnianą. Bo ładniejsza i nowsza 😉

i.Valux Batte Wood

A teraz czekamy…

Reklamy