Citrone Combo !!!

Objazdem po kraju wpadł też do mnie Citrone Combo, czyli lampowy DAC na lampach 6N1P-EW z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowy również na lampach 6N1P-EW i transformatorze na wyjściu.

Cytrynkę w wersji combo testowałem tylko jako DAC , wbudowanego wzmacniacza się odpuściłem dlatego że nie mam odpowiednich słuchawek, wyjście słuchawkowe ma 50Ohm, chwilę tylko Superluxy dostąpiły tej godności celem sprawdzenia czy wszystko jest ok.——jest cholernie ok. dźwiękowo ale z pewnością wysoko ohmowe słuchawki pokażą w 100% możliwości Combo!

Combo katowałem tydzień i co z tego mogę przenieś na formę tekstową, mianowicie po pierwsze skład zewnętrzny :

  Combo waży coś przeszło 7kg, boki wykonane są z drewna, bardzo dobrze obrobionego o fajnej fakturze a reszta osłon z blachy pokrytej czarnym kolorem, wszystko jest bardzo dobrze spasowane, gniazda lamp zamontowane na górnej płycie w sposób bardzo stabilny, wszystko tu jest dopracowane z najwyższą starannością, nawet maskownice wentylacji mają swój urok, jedynie zmieniłbym przełącznik zasilania, troszkę stylistycznie nie pasuje do całości, globalnie nie ma co marudzić!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po drugie skład wewnętrzny czyli dźwięk:

      Oooołłł jesssss, nie wiem co tam Pan Konstruktor pomaglował w środku ale dźwięk jaki wydobywa się z tego dac-a jest przedni, równy, brak tu jakiś przesterowań, brzdękań i innych takich które w opinii dość szerokiego grona słuchaczy charakteryzuje lampy, wręcz przeciwnie jest czysto z wyśmienitą kontrolą każdego pasma, dźwięk od samego początku podany jest nam w sposób angażujący, wciągający, bardzo przyjazny dla ucha z wyśmienitą stereofonią, dużą ilością szczegółów, powietrza, przednią dynamiką, koszernie i smakowicie. Tomek (konstruktor) bez pardonu wycisnął z tego urządzenia wszystkie zalety lamp, to urządzenie to esencja techniki lampowej w dodatku poprzez zmianę lampy dostajemy ogromne możliwości dopasowania dźwięku do naszych preferencji. Cóż więcej pisać tego cza słuchać!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koniec jak zawsze będzie taki jak fifaczki lubią najbardziej czyli muzycznie, też o combo…….

”w niemym tańcu w pół uśpieni, zasłuchani, zapatrzeni i zastygli w pół uśmiechu” …………………….

takie jest nasze Combo!

6 Comments

 1. Czekałem i się doczekałem Twojej opinii o Citrone Combo, ze wszystkim się zgadzam i fajna recka.
  Dodam tylko że w moim Citrone zastosowany jest już przełącznik zasilania w kolorze czarnym i bez podświetlania.Dużo lepiej pasuje do obudowy. Co do dźwięku to Citrone dalej mnie zaskakuje, myślę że śmiało można go nazwać ,,Dawcą Endorfin”.
  No i szacun dla konstruktora, wspierając się jedną parę słuchawek takie cudo zbudować.

  Polubienie

 2. Najlepsze co mnie ostatnio spotkało, to możliwość zapoznania się z lampami i od razu trafiłem na Citrone z ruskimi lampami.
  Nie ważne czy to Hi-end czy nie, gra tak jak sobie zawsze życzyłem i takiego Daca intensywnie szukałem. Prawda jest taka że nie myślałem że znajdę go wśród lamp. To najlepiej wydane moje pieniądze na audio, nie licząc słuchawek. Największy progres w moim torze, największe słyszalne różnice i przyjemność z odsłuchu.

  Polubienie

  1. Po Twoim opisie to tak – powinienem się smucić, że Cytrynki nie słuchałem, bo może znalazłybym „tego właściwego” daca i powinienem się cieszyć, bo jeśli to pierwsze byłoby prawdą nie miałbym za co jej kupić (lub poremontowe długi wzrosłyby do niebezpiecznie wysokiego pułapu) 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s