Projekt UMBRA

Project Umbra

UMBRA

Witam

Ponad rok temu, pierwszy raz spotkałem się z tą nazwą na forum MP3Store,  gdzie pierwsze nieśmiałe próby przedstawienia twórczości tego zespołu miały miejsce. Pod nazwą kryje się lubelski zespół, który jak sami określają, gra w klimacie bluesa, psychodeli i rocka. Od samego początku kapela i jej twórczość przypadła mi ogromnie do serca, bardzo im kibicuję.  Zespół gra moje klimaty, to raz, a dwa to, że gatunek mało popularny obecnie i nie wiele takiej muzyki powstaje. W ostatnim okresie Umbra nagrała nowe kawałki, w formie mini-albumu demo i wrzuciła na bandcampa.

http://projektumbra.bandcamp.com/album/umbra-demo-ep

Z bandcampa można ściągnąć całą EPkę m.in. w formacie FLAC, wystarczy kliknąć BUY NOW i wpisać kwotę 0zł

W skład zespołu wchodzą:

Kamil Łukasik – gitara, miks
Szymon Charko – gitara, wokal
Jacek Wojciechowski – bas, perkusja

Muzyka tworzona jest w domowym zaciszu, a Kamil zapytany o nagrywanie napisał: ,,Tak, nagrywaliśmy na najbardziej podstawowych sprzętach jakie się da, prymitywny interfejs USB, średniej klasy mikrofon i wyjście OUT z cyfrowego wzmacniacza/cyfrowe wtyczki VST. Musieliśmy wycisnąć wszystko co się da z tak podstawowego wachlarza sprzętowego, niestety nie brzmi to tak jak mieliśmy to w głowach, ale pewnych barier nie przeskoczymy na obecnym etapie.  Mastering też zrobiliśmy sami w Reaperze, ale to jest skomplikowana sprawa całościowo, dopiero się tego uczymy.  Woleliśmy przyjąć podejście „mniej znaczy więcej” i nie przedobrzyć z poprawianiem miksu”. (za MP3Store)

 Wcześniejsze nagrania jak dla mnie brzmią bardzo dobrze i polecam sprawdzić i posłuchać samemu. https://soundcloud.com/projektumbra                                                                                                  W kompozycjach gitary mają surowy, ostry ale naturalny charakter, co się dobrze komponuje z wyrazistym głosem wokalisty, Boski głos z resztą. Same kompozycje bardzo ciekawe, chętnie do nich wracam, wywołują u mnie co rusz burze przeróżnych uczuć. Mają swój specyficzny, trochę pomroczny i tajemniczy klimat…

Mój ulubiony kawałek ,,Room 101-Part I „

Z tego co mi wiadomo zespół  pracuje nad nowym materiałem, tymczasem Kamil nagrał własny kawałek instrumentalny w ramach tzw. „side project”.

https://soundcloud.com/kamillbn/01-space-marine-demo-2014

 Pytany o plany na najbliższą przyszłość, Kamil pisze?

,,Na razie ten nasz zespół jest ciągle w fazie kompletowania składu, w sierpniu będziemy bardzo aktywnie poszukiwać perkusisty, będziemy planować pierwsze koncerty po knajpach. Ogrywamy na próbach cały materiał i mamy sporo nowych kawałków do nagrania, masa koncepcji z dawnych lat zaczyna przybierać ostateczne kształty . Zaczęliśmy też pisać teksty do kawałków, niestety epka kulała z tego powodu – wokale były zbitką zaimprowizowanych słów. Słowem – doszlifujemy materiał, znajdziemy pałkera i postaramy się nagrać wszystko w studio, jak należy”.

Link do facebooka zespołu, koniecznie trzeba odwiedzić.

https://www.facebook.com/projektumbra

Polecam wszystkim posłuchać i śledzić dalszą twórczość Umbry, zapowiada się bardzo obiecująco.

 Zespołowi życzę wypłynięcia na szeeerooookie wody, tak trzymajcie.

jd1210

6 Comments

  1. popieram, świetny projekt, zespół, należy im się szansa, oby więcej takich kapel, JD to tak samo bliskie mi klimaty, Może tak Cytryniarz nasz zabrał ich do OBUH-a, pomógł nagrać jeden choć kawałek w takim dobrym studio!!! Tomek co Ty na to!!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s