Combo vs Citrone+O2 – małe porównanie

AKG + Combo

Celowo w teście o Citrone, nie wspomniałem jak on gra w połączeniu z lampowym wzmacniaczem na pokładzie i zestrojeniem ze sobą.  Zostawiłem sobie jeszcze coś na deser. Uważam że zasługuje on na oddzielny opis a nie tylko na wzmiankę. W zasadzie to, odsłuchy zacząłem właśnie od wpięcia K551 do dziurki w Combo i podłączeniu się do komputera. Każde inne połączenie i co później zagrało nie otarło się o taką  jakość. Wyjście z dziurki wzmacniacza  ma 50 Ohm, więc na moich K551 delikatnie brumi,  ale nie jest to bardzo uciążliwe i w niczym mi to nie przeszkadzało. Brumienie zanika po podłączeniu wysoko-omowych słuchawek.

Pierwsze co rzuca się w uszy to brak jakiejkolwiek kompresji, dźwięk podawany jest w dość surowej postaci. Combo zupełnie inaczej buduje scenę niż O2, jest dużo większa. Wrażenie jak przy otwartych słuchawkach. Dźwięk podawany jest z większego dystansu. Scena budowana jest wyżej nad naszą głową, wylewa się na nas z góry szeroką lawiną i delikatnie otacza ze wszystkich stron. Otrzymujemy dużo bardzie czytelną holografię, stereofonię i jeszcze łatwiej jest nam umiejscowić w niej instrumenty. Głębia tej sceny wydaje się nie mieć końca, niesamowicie to wszystko słychać w moich AKG. Subtelność tego przekazu zadziwia mnie nawet po ponad tygodniowym słuchaniu.

W tym wszystkim nie brakuje dynamiki, bas super kontrolowany, jeszcze bardziej napięty co uważam za plus. Ma dobre dociążenie i barwę a jakiej można tylko pomarzyć np. w O2. Nie ma żadnego znaczenia jakiego gatunku muzycznego słuchamy, nie uświadczymy tu subwooferowego efektu. Jest szybki precyzyjny, z dobrym zejściem, po prostu robi swoje w dobrym tego słowa znaczeniu.

Środek pasma delikatnie ostrzejszy, pełniejszy i ale nadal na granicy naturalności. To jest największa różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami. W efekcie średnica w Combo oferuje bardziej wyraźne i fantastycznie brzmiące wokale. Super ostre gitary i tło w którym dużo więcej jeszcze się dzieje i lepiej wybrzmiewa. Do takiej średnicy będę dążył w budowie toru opartego na Citrone, to jest mój ideał. Teraz wiem ile traciłem w dźwięku który był zubażały w tym paśmie i nie zaznam już spokoju ducha do póki tego nie osiągnę.

Ta średnica idealnie przechodzi w wysokie tony, absolutnie nie mam mowy o jakiejś dziurze pomiędzy tymi pasmami. Nie potrafię takiej granicy odnaleźć. K551 to słuchawki dość jasne i nie mam najmniejszej ochoty dotykać wysokich w korektorze Foobara. Wcześniej na Firestone Custom Cute lub innych źródłach, trafiały mi się momenty gdzie musiałem nią manipulować.  Tu wysokich jest zawsze idealnie, ilościowo a ich jakość i kontrola stoi na najwyższym poziomie.

Ogólnie cały przekaz z Cobmo w porównaniu do Citrone+O2 jest delikatnie jaśniejszy i swobodniejszy. Zniknął minimalny koc na średnicy, co pozwoliło rozwinąć skrzydła całemu pasmu. Scena uległa powiększeniu i napowietrzeniu, zachowując idealne proporcje. Dźwięk zyskał też na wyrazistości i szczegółowości, nie tracąc wciąż naturalności i muzykalności. Nie pozostawia to u mnie żadnych wątpliwości, w jakim kierunku mam podążać za swoim brzmieniem. Nie ukrywam, że są to moje preferencje odsłuchowe i wiem też,  że nie może być mowy o jakimś kompromisie i zamiennikach w tej kwestii.

Combo + AKG

jd1210

Reklamy

6 Comments

 1. Danke schön! Fajnie by było, jakbyś dał rade napisać jeszcze jak Ci dt990pro i hd600 z tym combo gra, choćby za kilka dni, choćby w komentarzach. Tempo narzuciłeś, co jakości nie umniejsza, zadziwiające 🙂 Brawa!

  Polubienie

 2. Dzięki jak mówiłem pióro masz świetne . Aż z wrażenia założyłem słuchawki, na uszy oczywiście , Chcę poznać świat o który Piszesz . Moje słuchawki to sennheizer HD 480 które mam od zawsze innych nie używałem bo nie miałem takiej potrzeby jak się okazało są całkiem dobre 🙂 (ciekawy test opinia http://dzwiekozerca.blogspot.com/2012/04/recenzja-suchawek-sennheiser-hd480.html)
  Pozdrawiam Serdecznie Tomasz

  Polubienie

 3. Nie przesadzajmy z tym piórem, żaden ze mnie literat. Ale dzięki za dobre słowa, zawsze się to cieplej na sercu robi.
  Co do HD480 nie słyszałem ich nigdy, więc trudno mi się odnieść.
  Ze słuchawkami to jest tak jaki ze stringami, jak już komuś podpasują to nie chce się i ściągać.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s