Cytrynowa pielgrzymka

Citrone

Witam

Jestem pierwszy tu na blogu którego dotknął zaszczyt posłuchania Citrone Tube Dac. Sprzęcik dotarł do mnie bardzo szybko i w pełni sprawny. Tomasz bardzo dobrze go zabezpieczył na czas podróży. Od kilku dni oczywiście się nim zasłuchuje. Trochę zburzył mój dotychczasowy pogląd na audio i pokazał kierunek w którym powinno się podążać. Wywołał u mnie mieszane uczucia, najpierw radości, szczęścia i zachwytu z przekazu jaki oferuje. Później nastąpiła chwila zadumy i złości na samego siebie, że do tej pory słuchałem tak zniekształconego przekazu, uważając go za właściwy. Ale te drugie uczucia szybko minęły i cieszę się dalej wspaniałą jakością muzyki z Cytrynki. Nie miałem okazji do tej pory posłuchać Daca z lampowym stopniem analogowym. To rozwiązanie oraz oferowana jakość dźwięku, nie ukrywam bardzo mi przypadło do gustu. Pozwoliłem sobie wspomnieć na forum MP3-Store o Citrone i okazało się że są tam osoby które mają już Daca produkcji Tomasza Janiszewskiego. Ucieszyłem się bo potwierdziły się moje odczucia co do tego urządzenia. http://forum.mp3store.pl/topic/119622-citrone-tube-dac/    Pełniejsza recenzja Citrone pojawi w najbliższym czasie, pozostało mi jeszcze trochę czasu i muzyki do przesłuchania.

Tomka znam bardzo krótko, ale mam wrażenie jak byśmy znali się od dzieciństwa i z nie jednej beczki mód pili. Jest miłym, sympatycznym i otwartym człowiekiem z pasją. Jestem pełen podziwu dla tego wszystkiego co robi w życiu. Takich ludzi zdecydowanie brakuje w tym kraju. Naprawdę cieszę się że zostałem zaproszony na tego bloga. Czuję się zaszczycony że mogę poznać i obcować z takimi ludzi jak Tomasz Janiszewski czy pozostałych 5 wspaniałych.

jd1210

Reklamy

13 Comments

 1. Przyznam, ze sam chciałem użyć słowa peregrynacja czyli pielgrzymka odnośnie podróży Cytrynki po Polsce, w projekcie , który pare dni wisiał w menu, a który z przyczyn technicznych musiałem zdjąć, ale zdecydowałem sie na słowo wojaże, coby nie być zbytnio kontrowersyjnym… Także dziękuję jd1210 za to , żeś Ty się odważył. A co do Cytryniarza, naprawdę swój chłop. Jak i nasza, jak słusznie zauważyłeś cała muzostajniana ekipa. Dzięki!

  Polubienie

 2. Krótko, treściwie i na temat. Oczywiście liczę na pełną reckę Citrone jak już się z nią lepiej zaznajomisz. Mam też nadzieję, że za jakiś czas będę miał okazję gościć ją u siebie. Na chwilę obecną z pewnych przyczyn jest to niemożliwe. Ale, co się odwlecze to… 😉 Jestem ciekawy jak zagrałyby moje Q701 na lampach. Jednocześnie chciałbym podziękować Tomkowi, że udostępnił nam sprzęt do testów, bo to nie jest „masówka”, którą można kupić w każdym sklepie z elektroniką, tylko na swój sposób unikat.

  Polubienie

  1. No a ja zapomniałem podziękować Tomkowi oficjalnie, dzięki Thomm że o tym pomyślałeś.
   Myślę że Q701 warto będzie sprawdzić z Citrone.
   Maciux napisał mi kiedyś że jeśli podobają mi się K551 to Q701 przypadły by mi też do gustu.
   Myślę że równowaga tonalna tego Daca będzie służyła jasnym słuchawkom, szkoda tylko że nie mam HP100 do sprawdzenia.

   Polubienie

 3. No to właśnie obaliłem sobie jeden mit. Mianowicie wyciskam właśnie sok z cytrynki podpiętej do Cayina Ha-1A. Lampa z lampą zgrywa się fenomenalnie !!! A do tego He-5LE i generalnie rodzina z domu WON!!!

  Polubienie

  1. Moja żona powiedziała dzisiaj ,,od rana zamieniłeś z nami może z dwa zdania”. Jest niedziela popołudnie a ja nie zdążyłem jeszcze nic zjeść. Żyję kawą i Cytryną, nie mogę się oderwać.

   Polubienie

 4. He, he, dobrze , że ostrzegacie, to ja ostatni w kolejce zatem sie ustawię, bo mnie przez Muzo żona z domu już chce wygnać 😉 , a jak do tego cytrynka by doszła, to cały remont, żeby ją za audiofilę udobruchać, na nic… 😉

  Polubienie

  1. Muszę przyznać, że Citrone to było by idealne uzupełnienie mojego lampowego toru. U mnie niestety żadna lampa nie jest w stanie zrzucić z tronu tranzystora, ale ja jestem dziwny :D. Za to w kategorii lampowego grania, Cytryna przegoniła wielu tuzów, w tym naszych krajowych killerów 🙂

   Polubienie

  1. Zaczynałem z Valvo ECC81, Później po telefonie Tomka, zmieniłem sobie na 6N1P-EW, ale właśnie wróciłem do Valvo :P. Lampa nie powinna udawać tranzystora, tak jak tranzystor nie powinien udawać lampy. To się źle kończy…

   Polubienie

 5. Nadszedł czas rozstania z Combo-Citrone, jutro pakuję go do pudła i w piątek rano wysyłam do Siary. Dzisiaj ostatni dzień odsłuchów.
  Jakoś mi dziwnie na duszy, jakbym odsyłał członka rodziny. Zdążyłem się przyzwyczaić do tego Combo, chociaż w domu zostaje sam Dac Citrone, to i tak mi jakoś nieswojo. Będę bardzo miło go wspominał, ale inni muszą go koniecznie też posłuchać
  Okazał się bardzo miłym i pozytywnym zaskoczeniem, na tyle że bez wahania zakupiłem Citrone Daca.
  Nie podejrzewałem sam siebie o taki spontan w sprawach zakupu. Ale było warto i to bardzo, bo nigdy wcześniej nie byłem pewniejszy dokonywanego zakupu. Mam nadzieję że spodoba się reszcie ekipy Muzostajni, bom ciekaw ich opinii.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s